Sunfood VM s.r.o.

Distributorovi zdravé výživy od tradičních japonských výrobců jsme vytvořili e-shop propojený s účetním systémem Pohoda.

o 51,5 %

více dokončených objednávek meziročně

o 59,9 %

vyšší tržby meziročně

o 252 %

vyšší návštěvnost meziročně

desítky hodin

ušetřených měsíčně napojením na Pohodu

‌O firmě

Společnost Sunfood VM provozuje velkoobchod a maloobchod se zdravou výživou. Velkou část sortimentu dováží od tradičních výrobců např. z Japonska nebo Kanady.


Jak to začalo

V roce 2013 jsme s panem Mervartem začali pracovat na novém e-shopu zdravé výživy. Požadavkem byl vzdušný design dle barev loga v zelené a červené a propojení s účetním systémem Pohoda.


Zastaralý katalogový prodej

Firma v předchozích letech prezentovala svou nabídku prostřednictvím online katalogu produktů s objednávkovým formulářem. Tato zastaralá forma nabídky Sunfood VM mezi konkurencí znevýhodňovala. Klient navíc potřeboval na e-shopu pracovat s odlišnými cenovými hladinami pro různé typy registrovaných zákazníků.


Z e-shopu do Pohody i zpět

Po dokončení základního e-shopu nakonfiguroval programátor stahování ceníků z Pohody, které nyní klient může registrovaným uživatelům přiřazovat dle potřeby v rozhraní e-shopu. Nový e-shop umí automaticky upravovat ceny podle změn provedených v Pohodě. Zároveň přijaté objednávky rovnou do účetního systému zasílá. Tím šetří správcům e-shopu čas i práci.


Navyšujeme obrat e-shopu

Nový e-shop nabízel ideální podmínky pro přivedení více zákazníků. A tak jsme se s panem Mervartem podívali na jeho byznys víc do hloubky. Na základě výsledků náš specialista vytvořil analýzu klíčových slov. Užitečné klíčové výrazy jsme použili do PPC kampaní na Googlu a Seznamu. Společně s reklamou jsme se zaměřili také na optimalizace textů důležitých kategorií a produktů, díky kterým je zákazníci naleznou ve vyhledávačích na vyšších pozicích. Produkty jsme spárovali se zbožovými srovnávači Heureka a Zboží.cz.


Spolupracujeme dál

Zákazníci odesílají o 51,5 % více objednávek, které dříve zůstávaly nedokončené. Návštěvnost se meziročně zvedla o 252 %! O naší práci a výsledcích se klient dozvídá ze statistik Google Analytics i průběžně od nás. Naši spolupráci jsme stvrdili svěžím redesignem.

Jak to vidí klient:


"Firmu Acceler jsme vybrali pro tvorbu našich webových stránek a tvorbu e-shopu. Spolupracujeme již od roku 2013.

Náš e-shop je nyní propojen s účetním programem Pohoda, což nám dost usnadňuje práci, např. při změně cen. Nadto jsme v roce 2021 společnými silami rozjeli vylepšený e-shop, za což patří veliké díky panu Jiráskovi a jeho týmu. Musím také ocenit ochotu a rychlost při řešení našich připomínek a požadavků."


Vladimír Mervart, majitel


Přejít na e-shop E-Sunfood


Do čeho jsme se spolu pustili:

  • Drátěný model webu
  • Unikátní grafický návrh
  • Tvorba e-shopu
  • Propojení s účetním systémem Pohoda
  • Optimalizace pro vyhledávače
  • Správa PPC kampaní
  • Copywriting
  • Blogové články

Další reference e-shopů